.jpg)
Безкоштовних поліетиленових пакетів більше не буде. Тепер у всіх магазинах Чехії їх потрібно купувати, як і будь-яку іншу продукцію.
Головна мета нового закону - зменшити використання поліетилену і, отже, забруднення навколишнього середовища. Тим, хто порушить закон - загрожує штраф - майже 20 тисяч євро.
Тепер навіть крупи, цукерки або спеції в самому магазині не фасують, а виставляють їх в спеціальних боксах. Потрібен пакет - купуйте. Безкоштовні лише для хлібобулочних виробів, овочів і фруктів.
Заборона стосується навіть магазинів одягу та взуття. Головна мета - зменшити використання поліетилену і, отже, забруднення навколишнього середовища. Тим, хто порушить закон - загрожує штраф - майже 20 тисяч євро.
"Завдяки тому, що торговельні мережі ввели плату за вживання пакетів, їх використання скоротилося більш ніж на 50%", - відзначає міністр охорони навколишнього середовища Чехії Ріхард Брабец.
Офіційна статистика говорить - сьогодні на одного чеха в рік приходиться близько 300 поліетиленових пакетів. І мета нового закону - знизити цей показник в три рази вже в наступному році.
(за матерiалами: www.korrespondent.net)