ГЛАДКIСТЬ АБО ШОРСТКІСТЬ? 3 червня 2020, 12:45

ГЛАДКIСТЬ АБО ШОРСТКІСТЬ?

Покупці питають, в технічних характеристиках виробника офicного паперу  вказан показник 220 мл / хв. Це гладкість або шорсткість паперового листа? Давайте з цим розберемося. 

Папір — натуральний продукт складається з дрібно спресованих деревних волокон і добавок. Для додання гладкості паперове полотно проганяють через каландр, щоб паперовий лист міг чітко передати надруковане на ньому зображення.

ГЛАДКICТЬ — для вимірювання величини гладкості використовується метод Бекка, який визначається величиною проходження повітря між скляною пластиною і паперової випробовуваної поверхнею за проміжок часу у вакуумній камері за якийсь проміжок часу і вимірюється в секундах. Показник гладкості офicного паперу від 100 до 300 с.


ШОРСТКІСТЬ — показник найбільш поширений в технічних характеристиках. Вимірюється методом БЕНДТСЕНА. Шорсткість по Бендтсеном - це величина потоку повітря в  мл/хв  проходить між крайкой вимірювального вузла і зразком, поміщеним на скляну пластину, при постійному надмірному тиску повітря. Вимірюється в мл/хв.
Показник шорсткості офicного паперу від 180 до 250  мл /хв.

 

« Спецiaльнi ціни!
Що таке білизна та яскравість? »