Греція ввела податок на пластикові пакети 2 січня 2018, 11:59

У Греції з 1 січня вводиться екологічний податок. З цього дня одноразові пластикові пакети в супермаркетах стануть платними, за кожен пакет доведеться доплатити 4 євроцента.
Як зазначається, з 1 січня 2019 року їхня ціна виросте до 9 євроцентів.
Це один із заходів щодо обмеження споживання поліетиленових пакетів як одного з основних засобів забруднення навколишнього середовища. З Нового року держава буде стимулюватися їх утилізацію і використання багаторазових пакетів і сумок.
«Пластиковий пакет повинен піти з нашого звичного споживання. Ми прагнемо змінити поведінку споживачів, щоб вони як громадяни розуміли екологічні наслідки », - заявив заступник міністра навколишнього середовища Сократіс Фамеллос.
Пластикові пакети, пляшки, стаканчики стали головною екологічною проблемою в усьому світі - вони розкладаються десятки і сотні років, завдають непоправної шкоди морським екосистемам і птахам, забруднюють моря, береги, ліси.
У світовий океан, за підрахунками вчених, щорічно потрапляє від 4,8 до 12,7 мільйона тонн пластику. За словами екологів, Середземне море «тоне в пластиці», чверть риби в Середземному морі може містити залишки пластику. Половина сміття в море в Греції - це поліетиленові пакети.
Вартість збору з дна поліетиленового пакета в 10 разів більше, ніж його виробництво.
Тільки 1% пластикових пакетів переробляються.
Одноразові пакети- «майки» в Греції споживають вдвічі більше, ніж в середньому в Європі, йдеться в матеріалах міністерства охорони навколишнього середовища.
За даними дослідження ЄС від 2010 року, щорічно в Греції з населенням близько 11 мільйонів чоловік використовували 242 пакета на людину. У 2015 році, згідно з даними Інституту досліджень роздрібної торгівлі споживчими товарами, в Греції доводилося вже 363 пакета на людину в порівнянні з 175 в середньому по ЄС.
(за матеріалами:  www.slovoidilo.ua)

« Наше здоров'я в наших кульках!
Чехія каже НІ! »