Дефіцит целюлози 29 березня 2018, 11:52

Головною характерною рисою світового целюлозно-паперового ринку стало різке зростання цін на целюлозу. Причиною експерти називають декілька факторів:


Один з головних - її ДЕФІЦИТ, викликаний тим, що вона все більше використовується не тільки у виробництві паперу і картону, але і для виробництва віскози. А в останні роки, у зв'язку з ростом добробуту населення країн Африки й Латинської Америки, в цих та інших регіонах неухильно зростає попит на одяг, санітарно-гігієнічні та інші споживчі вироби з більш якісної сировини.


Друга причина зростання цін - виробники паперу і картону для друку, як європейські, так і азіатські, синхронізували виробничі потужності з реальним ринковим попитом.В останні роки на європейських ринках попит на папір і картон падав або стагнировал, ціни йшли вниз. Природна мета виробників - збільшити прибутковість шляхом закриття збиткових виробництв, що дає обґрунтовані можливості для збільшення цін.


Ще один важливий фактор - в Китай з екологічних міркувань заборонено ввезення несортованої макулатури (вторинної сировини при виробництві паперу і картону). Замінити її можна тільки первинним сировиною - целюлозою. У тому числі й з цієї причини виникає ДЕФІЦИТ, збільшуються постачання з інших країн, і росте ціна.

Європейські, і азіатські виробники анонсували нові підвищення цін на крейдовані папери й картони та на інші види паперів і картонів для друку. Як вважають експерти RISI, ситуація носить невизначений, довгостроковий характер. Очевидно, що вже відбувається й очікується непрогнозований зростання цін на імпортні паперу і картони для друку як мінімум в середньостроковій перспективі. Це неминуче призведе до подорожчання кінцевої друкованої продукції в усіх споживчих секторах.


За матеріалами: www.sbo-paper.ru

 

« В еко-магазині Ужгорода відмовилися від пластику
Від 2 до 4 років за поліетиленовий пакет! »